Dywany i wykładziny są bardzo popularnymi elementami wystroju wnętrz i można je znaleźć w praktycznie każdym domu lub mieszkaniu. Szczególnie pięknie prezentują się takie z długim włosiem, jednak warto się zastanowić nad prawidłową pielęgnacją w przypadku zabrudzeń. Najczęściej wystarczy użyć profesjonalnych środków do czyszczenia z hurtowni chemicznych, które szybko i skutecznie usuną brud.

Miękki dywan bez zabrudzeń

Istnieje wielu zwolenników przyjemnego w dotyku podłoża. Takie osoby specjalnie inwestują w grube dywany z długim włosiem. Nie tylko są one ciekawym elementem urozmaicającym wygląd wnętrz, ale także tłumią hałasy i przykrywają nieestetyczną podłogę. Efekt przez kilka pierwszych tygodni jest oszałamiający, choć niestety wraz z pojawieniem się pierwszych zabrudzeń mogą pojawić się rozczarowania. Dywan o długim włosiu jest stosunkowo trudny do czyszczenia uniwersalnymi środkami. Z tego powodu warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty, które ułatwią prawidłową pielęgnację. Hurtownie chemiczne mają w swojej ofercie szeroki wybór takich środków, które z pewnością pomogą zadbać o schludny wygląd.

Jak skutecznie zadbać o dywan w domowych warunkach?

Czysty dywan z długim włosiem jest bardzo przyjemny i puszysty. Bez prawidłowej pielęgnacji traci on te właściwości wraz z użytkowaniem. Regularne czyszczenie specjalnymi preparatami pomaga przedłużyć świeżość i estetyczny wygląd na dłużej. Niezbędna jest częste odkurzanie. Wiele osób nie wie, że warto to robić z dwóch stron, aby pozbyć się jak największej ilości drobinek kurzu. Pranie w warunkach domowych także jest możliwe. Niezależnie od rozmiaru, nie powinno się prać dywanów w pralce, aby nie uszkodzić struktury i kondycji długiego włosia. Warto jest się zaopatrzyć w wysokiej jakości produkty do prania ręcznego w profesjonalniej i dobrze zaopatrzonej hurtowni chemicznej. Pomogą one w prawidłowej pielęgnacji, szybko usuną niechciane zabrudzenia oraz odświeżą kolor. Na koniec wystarczy zaledwie wyczesać długie włosie odpowiednią szczotką, aby znowu cieszyć się  pięknym i czystym dywanem w mieszkaniu.