Nowoczesne telewizory to niezwykle zaawansowane technicznie urządzenia, które umożliwiają rozrywkę na najwyższym poziomie. Z drugiej strony są one bardzo delikatne, dlatego należy zawsze uważnie czyścić, aby nie uszkodzić ekranu. Specjalne preparaty z hurtowni chemicznych mogą pomóc ze skutecznym pozbyciu się kurzu z powierzchni telewizora. Sprawdź, jak je stosować.

Ochrona telewizorów przed kurzem

Współczesne telewizory są przeważnie cienkie i posiadają szerokokątne o bardzo wysokiej rozdzielczości. Taka powierzchnia jest też bardzo wymagająca w pielęgnacji, ponieważ można ją łatwo uszkodzić lub zadrapać, co negatywnie wpłynęłoby na jakość transmitowanego obrazu. W hurtowni chemicznej warto się zaopatrzyć w specjalną miękką ściereczkę oraz preparat osadzający kurz. Za pomocą takiego zestawu można skutecznie zetrzeć wszystkie drobne zabrudzenia, pozostawiając ekran bez najmniejszych uszkodzeń. Należy pamiętać, żeby nie czyścić ekranów telewizorów, laptopów czy telefonów wodą z mydłem, czy innymi środkami. Ze względu na specyfikę materiału mogłyby uszkodzić funkcje dotykowe czy źle wpłynąć na jakość obrazu.

Jak czyścić ekran telewizora LCD i LED?

Na telewizorze oprócz kurzu często mogą się znaleźć tłuste plamy i odciski palców, które są często pozostawiane przez dzieci. Niestety takie zabrudzenia są mocno widoczne na gładkiej powierzchni obudowy. Do tego najlepiej użyć gładkiej wilgotnej ściereczki, najlepiej wykonanej z mikrofibry. Wystarczy wtedy tylko delikatnie przetrzeć, uważając, żeby nie zarysować telewizora. Warto unikać, zwłaszcza przy dużych powierzchniach, stosowania chusteczek higienicznych, ponieważ mają stosunkowo twarde włókna, które mogą porysować delikatną ramę telewizora. W przypadku gdy plama znajdzie się na ekranie LCD lub LED trzeba bezwzględnie pamiętać, żeby używać dedykowanych preparatów z hurtowni chemicznej do takich powierzchni. Częstym błędem jest stosowanie środków do mycia luster czy szyb. Mogą one zniszczyć ekran lub znacząco skrócić jego żywotność.