Mycie okien nie należy do ulubionych domowych czynności, zwłaszcza że wielu osobom sprawia wiele problemów. Nieestetyczne smugi są początkowo trudne do zauważenia, a nieestetyczne zacieki sprawiają, że zazwyczaj całą czynność trzeba powtórzyć od nowa. Skutecznym rozwiązaniem często okazują się specjalne preparaty z hurtowni chemicznej. Podpowiadamy, jak myć szyby okienne, żeby pięknie lśniły.

Jak pozbyć się smug?

Oprócz konieczności wyposażenia się w profesjonalny preparat z hurtowni chemicznej wiele osób zapewne słyszało o tym, że istnieje coś takiego, jak odpowiedni dzień na mycie okiem. Jest w tym sporo prawdy. Najlepiej jest wybrać pogodny, ale nie upalny dzień, kiedy jednak promienie słoneczne nie są zbyt silne. To zapewni najlepszą widoczność, a z drugiej strony zapobiegnie wysychaniu płynu do mycia szyb. W przeciwnym przypadku skutkowałoby to pozostawieniem nieestetycznych plam i zacieków. Dlatego też okna od strony zachodniej najlepiej myć jeszcze przed południem, a po wschodniej stronie przed południem. Okna wychodzące na południe można czyścić po 16.00, a przez korzystne położenie słońca, te znajdujące się po północnej stronie – przez cały dzień.

Sprawdzone sposoby na lśniące okna

Wiele osób błędnie stosuje uniwersalne preparaty także do mycia okien. Jest to zupełnie inna powierzchnia, która wymaga swoistego traktowania. Aby nie powstawały niechciane smugi, dobrze jest kupić specjalny płyn do mycia okien w hurtowni chemicznej. Wówczas nie ma potrzeby dodatkowej pracy poświęcanej na długie polerowanie, które i tak nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Płyny i mgiełki do okien należy stosować bezpośrednio na powierzchnię szyby, bez rozcieńczania. Następnie wystarczy suchą miękką ściereczką z mikrofibry wytrzeć w regularnych ruchach w jednym kierunku. To pozwoli uzyskać najlepsze efekty, dzięki czemu można pozbyć się niechcianych smug. Do tego wystarczy już tylko ciepła woda z detergentem, aby wytrzeć ramy okienne. W ten sposób można szybko i skutecznie zadbać o czystość. Najlepsze produkty, zarówno pod względem skuteczności jak i możliwości wyboru, znajdziesz w: https://www.roem.pl/hurtownia-chemiczna/